محصولات متمایز

شرکت آراز دام کبیر همواره جهت رقابت سالم در بازار ایران، به دنبال تولید محصولاتی متمایز نسبت به دیگر رقبا بوده است. علاوه بر اینکه کیفیت منحصر به فرد محصولات آراز دام کبیر طی دهه اخیر بر تمامی خریداران ثابت شده است، کارشناسان فنی شرکت نیز با توجه به تجارب بالا، سعی بر فرمولاسیون و تولید محصولاتی خاص و متمایز نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار داشته اند.

به عنوان مثال به چند محصول پرفروش شرکت و وجوه خاص و متمایز آن ها اشاره می کنیم.

کنسانتره تک مرحله ای امگا (Ω) ویژه سویه راس با بهره وری از علم روز تغذیه طیور به گونه ای فرموله شده اند که در تمام دوره های پرورشی مرغ گوشتی راس همراه با جیره های پیشنهادی توانایی بالانس کامل انرژی، آمینواسیدها، ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز را دارا می باشد. این کنسانتره با توجه به مشکلات و معضلات مرغداریهای گوشتی در تمامی نقاط کشور طراحی شده است و دارای بالاترین سطح آمینواسیدهای متیونین، لایزین و ترئونین است و با فرمولی تهیه شده که از تمامی جهات بتواند هدف مرغداران را برآورده نماید و بهره وری را افزایش دهد. علاوه بر موارد ذکر شده این کنسانتره دارای محرک رشد گیاهی و مولتی آنزیم نیز است و با دارا بودن جیره های اقتصادی با کمترین میزان مصرف کنجاله سویا و روغن، بیشترین بازده اقتصادی و سودهی را برای پرورش دهنده خواهد داشت. میزان مصرف این کنسانتره بسته به شرایط پرورش دوره استارتر ( 29 کیلو در تن خوراک)، دوره رشد ( 25 کیلو در تن خوراک)، دوره پایانی یک ( 25 کیلو در تن خوراک)، دوره پایانی دو (22 کیلو در تن خوراک) و دوره پایانی سه (20 کیلو در تن خوراک) خواهد بود.

کنسانتره تک مرحله ای امگا (Ω) ویژه سویه کاب بر اساس دفترچه راهنمای سویه مرغ کاب و مطابق با آخرین نیازهای غذایی سویه کاب فرموله شده است و تامیـن کننده کلیه احتیاجات آمینواسیدها، ویتامین و مواد معدنی مـرغ گوشتی سویه کاب در شرایط مختلف پرورش است. ساختار کنسانتره سویه کاب دارای یک ترکیب متعادلی از آمینواسیدهای ضروری بر اساس آمینواسید لیزین (به‌عنوان آمینواسید شاخص) است و جیره های پیشنهادی برای سویه کاب دارای کنجاله سویا و پروتئین پایین تری نسبت به جیره های جوجه راس است. این کنسانتره با دارا بودن آنزیم فیتاز، مولتی آنزیم و محرک رشد گیاهی موجب بهبود قابلیت هضم و جذب خوراک مصرفی و افزایش اقتصادی شاخص تولید خواهد شد.

کنسانتره تک مرحله ای 5/2 درصد ویژه سویه آرین با مطالعه دقیق احتیاجات غذایی و بررسی خصوصیات فیزیولوژیک این سویه و شرایط محیطی پرورش فرموله شده است. مقادیر ویتامین ها و مواد معدنی در فرمولاسیون محصول جهت کاهش بیماری های متابولیکی موجود در این سویه از قبیل آسیت، ناهنجاری پا و غیره در نظر گرفته شده است. برای افزایش راندمان جذب فسفر از مونو کلسیم فسفات به همراه فیتاز و برای افزایش قابلیت هضم مواد مغذی از پروتئاز، بتاگلوکوناز و زایلاناز در کنسانتره استفاده شده است. سطوح آمینواسیدها برای افزایش بازده سینه در این سویه در نظر گرفته شده است. جیره ها در این کنسانتره با در نظر گرفتن شرایط محیطی پرورش از قبیل (ارتفاع منطقه، رطوبت و غیره) طوری فرموله شده است که باعث بهبود عملکرد و کارایی گله های آرین بعد از سن 35 روزگی خواهد شد.

کنسانتره آلفا و بتا 2.5 و 5 درصد طبق آخرین دستاوردهای علم تغذیه طیور دنیا فرموله شده است. نیازهای مواد مغذی جوجه گوشتی از سن یک روزگی تا سن کشتار، متغیر بوده و هر دوره از پرورش نیازهای غذایی و فرمولاسیون جیره مخصوص به خود را دارا می باشد در نتیجه این کنسانتره مطابق با نیازهای مراحل مختلف پرورش جوجه گوشتی می باشد و استفاده از این کنسانتره بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. کنسانتره آلفا و بتا آراز دام کبیر دارای بالاترین سطح مواد مغذی در جهت تامین نیازهای سیستم ایمنی فرموله شده است که با مصرف این کنسانتره پرنده مقاومتری را در برابر انواع بیماری ها نسبت به کنسانتره های دیگر خواهید داشت. کنسانتره آلفا آراز دام کبیر دارای نزدیک 20 درصد پروتئین است ( پروتئین پلاس) که مقدار استفاده از منابع پروتئینی مانند کنجاله سویا را در جیره کاهش خواهد داد.

کنسانتره تک مرحله ای دلتا 2.5 و 5 درصد، پرمصرف ترین کنسانتره آراز دام کبیر که جهت افزایش راندمان رشد فرموله شده است و دارای جیره های اقتصادی است. این کنسانتره با شرایط آب و هوایی مختلف موجود در کشور سازگاری بیشتری دارد و بازدهی مناسبی را در گله فراهم می کند. این کنسانتره دارای مولتی آنزیم، فیتاز و گیاهان دارویی هست که مزیت بیشتری را برای دستگاه گوارش طیور فرآهم می کند.

نسانتره دو مرحله ای یوتا 2.5 و 5 درصد علاوه بر افزودنی های مشترک با سایر محصولات این شرکت دارای مولتی آنزیم جهت بهره وری بیشتر پرنده از اقلام خوراک و سبوس ذرت غنی شده با متیونین مایع جهت افزایش رشد و صدف معدنی به جای کربنات کلسیم و مونو کلسیم فسفات به جای دی کلسیم فسفات جهت کاهش فلزات سنگین می باشد. علاوه بر این مواد اولیه جدید، مقدار مصرف افزودنی های دیگر مانند آنزیم فیتاز در این محصول افزایش یافته تا هم کنسانتره ای اقتصادی و مقرون به صرفه داشته باشیم و هم شاهد افزایش کیفیت این محصول در نتایج نهایی فارم های پرورش باشیم.

کنسانتره سه مرحله ای کاپا از نظر تطابق جیره ای و آنالیزی با نیازهای مواد مغذی مراحل مختلف پرورش، دارای بالاترین دقت هست. بنابراین کنسانتره ای مقرون به صرفه همراه با جیره های اقتصادی می باشد.